Telefon: +420 602 245 063
Provozní doba: Po-Pá 08:00-16:00

Bezúdržbový plot vs Klasický plot

Ak máte dom so záhradou, iste viete, že plot je potrebné raz za čas celý vymeniť, natrieť latky a podobne. Vedeli ste, že dnes už existujú spôsoby, kedy stačí plot postaviť a viac s ním nemať starosti?

Bezúdržbový hliníkový plot drevodekor

Kombinovaný plot od Novavisio.

Prečo potrebujete plot
Oplotenie vášho pozemku má veľa výhod, či už bývate v mestskej zástavbe alebo na samote pri lese. Plot je dôležitý ako ochrana pred vonkajšími vplyvmi a rovnako tak aj k udržaniu domácich maznáčikov, prípadne vašich detí doma. 

Ak bývate v meste, mať plot je takmer nevyhnutné. Slúži totiž ako ochrana pred zlodejmi, zatúlanými psami alebo kýmkoľvek, kto by sa mohol potulovať pod vašimi oknami, keď o to nebudete stáť.

Dobrý plot rovnako poslúži k tomu, aby vaše deti boli v bezpečí, keď sa hrajú na záhrade. Ak máte psa, alebo iné domáce zviera, plot mu umožní voľne sa pohybovať po záhrade a vám tak odpadne každodenné venčenie. 

Ak je váš dom blízko lesa, plot zasa oceníte ako ochranu pred lesnou zverou. Aj keď je romantické mať na záhrade voľne pobehujúce srnky a zajačiky, romantika vás zrejme prejde, akonáhle si začnú pochutnávať na nových výhonkoch vašich rastlín.

Prečo začať so stavbou práve teraz
Leto a začiatok jesene sú ideálnou dobou na stavbu, pretože býva príjemné počasie na prácu vonku a pôda ešte nie je zmrznutá ani veľmi premočená, takže sa dajú ľahko kopať základy a podobne.

Vyberte si ten správny plot
Existuje nespočetné množstvo plotov, z ktorých si môžete vybrať ten pravý, ktorý bude sedieť k štýlu vášho domu. V zásade sa typy oplotenia dajú rozdeliť na nasledujúce:

Drevený plot
Jasnou výhodou dreveného plota je vzhľad. Prírodné drevo totiž stále vyzerá veľmi pekne. Na druhej strane má drevený plot asi najnižšiu trvanlivosť a pri tomto type oplotenia vás do budúcna neminie výmena latiek a natieranie.

Kovový plot
Existujú rôzne typy kovových plotov vyrobené z rôznych kovov alebo zliatin. Na kovové ploty sú k dispozícii nátery všetkých možných farieb. Nevýhodou kovového plota je, že sa nehodí ku každému štýlu a po určitej dobe tiež môže podliehať korózii. Jeho životnosť však bude dlhšia, než pri plote drevenom.

Bezúdržbový plot
Je novým typom oplotenia. Je zhotovený z hliníkových profilov, ktoré majú povrchovú úpravu pomocou vypaľovanej práškovej farby. Takáto úprava umožňuje napríklad imitáciu dreva alebo iných požadovaných materiálov.

Hliníkový lamelový plot

Ideálny plot k rodinnému domu.

Živý plot
Plot zo stromov alebo kríkov je elegantným riešením pre vašu záhradu. Jeho jasnou výhodou je vzdušnosť a nulová ekologická záťaž. Nevýhodou je častá práca s jeho úpravou, pretože živý plot je potrebné pravidelne zastrihávať a neposlúži ani ako dostatočne odolná ochrana. 

Betónový plot
Ak potrebujete veľmi pevný plot, potom je betón presne to, čo hľadáte. Naviac je vhodným doplnkom k moderným stavbám, pretože betón je trendy materiálom.

Bezúdržbová hliníková bránka

Betónový plot s bezúdržbovou hliníkovou bránkou.

Gabiónový (kamenný) plot
Je snáď ešte pevnejší, než ten betónový a navyše ponúka možnosť prírodnejšieho vzhľadu ako betón. Nevýhodou takéhoto plota je, že stavba je trochu náročná, pretože vám niekto musí doviezť gabiónové bloky, ktoré bývajú veľmi ťažké.

Ktorý plot si vybrať?
Rozhodnutie o tom, ktorý plot je pre vás tým pravým, musíte spraviť sami. Každý z nich má svoje výhody aj nevýhody. Najpríjemnejším kompromisom je pravdepodobne hliníkový bezúdržbový plot, napríklad  ten od našej spoločnosti Novavisio.

Hlavným dôvodom je, že akonáhle ho raz postavíte, už sa o neho nebudete musieť viac starať. Hliník totiž nepodlieha korózii a kvalitná povrchová úprava vykonaná pomocou vypaľovanej práškovej farby vydrží rovnaká takmer navždy.

Cena hliníkových plotov je v pomere k ich bezúdržbovosti tiež priaznivá. Ďalej na ne ponúkame predĺženú záruku na päť rokov a garanciu pevných a výhradne nerezových spojov. Plot bude pre vás naviac bez práce, pretože zabezpečíme dopravu materiálu aj jeho výstavbu.

Bezúdržbový hliníkový plot

Ku plotom Novavisio je možné dodať príslušenstvo ako zvonček, poštovú schránku alebo rôzne druhy dverných kľučiek.

Potrebujete poradiť s výberom alebo zistiť cenu?

Kontaktujte nás, sme tu pre vás