Telefon: +420 602 245 063
Provozní doba: Po-Pá 08:00-16:00

Samonosné posuvné brány

Zaobstarajte si najpoužívanejší typ elektrických posuvných brán. Samonosné brány sú obľúbeným riešením, nenarúšajúcim priestor vjazdu na váš pozemok.

Samonosné posuvné brány sú najobľúbenejším riešením pre uzavretie vášho vjazdu. V priestore vjazdu na váš pozemok nie je žiadna prekážka (napr. koľajnica). Nosný mechanizmus (nosné vozíky) sú osadené mimo vjazdu vždy na ľavej alebo pravej strane spoločne s elektrickým pohonom. Samonosná brána má vyvažujúcu časť, ktorá tvorí 1/3 veľkosti vjazdu. Je potrebné s touto časťou počítať pri návrhu pozemku a priestoru na odsunutie brány. Nesené brány dodávame v prevedení Exclusive alebo v prevedení Standard.

Rámy posuvných brán vyrábame z hliníkových profilov, ktoré zvárame pomocou technológie TIG. Tieto rámy sú extrémne pevné a ich spoj je absolútne neviditeľný – preč so šraubami, ktoré skazia dojem alebo viditeľné spoje. Hliníkovú výplň s rámom spájame výhradne nerezovými šraubami, ktoré sú umiestnené tak, aby neboli vidieť. Nakoľko nášmu výrobku veríme, tak sa nebojíme poskytnúť predĺženú záruku 5 rokov.

Typy samonosných posuvných brán

Aký je rozdiel medzi samonosnou posuvnou bránou Exclusive a Standard?

Samonosné brány Exclusive majú nosný C profil 100x125, ktorý vďaka svojej veľkosti a tuhosti dovoľuje vyrobiť bránu až pre 13 metrový prejazd. Vo vnútri tohto profilu sa nachádza plastový hrebeň, na ktorý sa nasádza nosný vozík, ktorý je umiestnený na strane vjazdu. Plastový hrebeň teda nijak nenaruší vonkajší vzhľad brány. Na nosný vozík sa nasadí pastorok elektrického pohonu, ktorý cez integrovaný prevod odsúva samonosnú bránu. Odsúvacie brány Exclusive môžu byť i v teleskopickom prevedení. Maximálny rozmer brány je šírka 13000 x výška 2000 mm.

Samonosné brány Standard majú nosný C profil 60x60, ktorý je výrazne lacnejší a dovoľuje nám vyrobiť bránu do maximálnej veľkosti prejazdu 5 m. Plastový hrebeň sa nachádza na vonkajšej strane rámu a je prekrytý hliníkovým krycím profilom. Prevedenie odsúvacie brány Standard je veľmi obľúbeným riešením v prípade, že hľadáte nízku obstarávaciu cenu. Maximálny rozmer brány je šírka 5000 x výška 2000 mm.

Samonosné posuvné brány NOVAVISIO majú nasledujúce výhody:

Aký môže byť dizajn samonosnej posuvné brány?

Vašu posuvnú samonosnú bránu zladíme s dizajnom celého oplotenia do posledných detailov vrátane farby. Prezrite si výplň, ktorú ponúkame k posuvným bránam.

Zaujímajú vás farby našich samonosných brán?

Všetky hliníkové profily sú opatrené kvalitnou povrchovou úpravou pomocou vypaľovanej práškovej farby Tiger Drylac alebo pomocou technológie Decoral, ktorá ošetrí povrch profilu práškovou vypaľovacou farbou a následnou sublimáciou atramentu z transferovej fólie, do ktorej je takto lakovaný predmet umiestnený. Táto fólia prenáša danú dekoráciu ako drevo, žula, mramor, či iné atypické vzory. Lakovanie brán prebieha výhradne v certifikovaných lakovniach a vďaka tomu vám môžeme ponúknuť na základnú kolekciu RAL farieb predĺženú záruku 5 rokov. Farba Decoral má štandardnú záruku v dĺžke  mesiacov.

Základná kolekcia farieb obsahuje 11 najobľúbenejších odtieňov. Farby sú dodávané výhradne s povrchom jemná štruktúra. Tento povrch je u iných dodávateľov s výrazným príplatkom, ale u našich produktov je v základnej cene. Pokiaľ chcete, aby vaša samonosná brána bola jedinečná, tak môžete kombinovať základné farby a to celkom zdarma.

Pokiaľ vám základná kolekcia farieb samonosných brán nevyhovuje, môžete vyberať z akejkoľvek farby dľa vzorkovníka RAL. Tieto brány dodávame s predĺženým termínom dodania (10 týždňov) a príplatkom 10% zo základnej ceny produktu.

Absolútnu jedinečnosť vašej bráne dodáte vďaka technológii Decoral, ktorá nám umožňuje dodať bránu v drevo dekore, s dizajnom žuly, mramoru, karbónu a iné zaujímavé vzory. Táto technológia je výrazne drahšia a preto sú tieto vzory s 20% príplatkom zo základnej ceny produktu a s predĺženým termínom dodania (10 týždňov).

Prezrite si typy pohonov samonostných posuvných brán

Naša spoločnosť NOVAVISIO dodáva primárne pohony od francúzskeho výrobcu spoločnosti SOMFY s 5 ročnou zárukou. Táto rada pohonov pre zasúvacie brány sa volá Elixo a je dodávaná vždy v sade spoločne s fotobunkami a diaľkovými ovládačmi. Tento typ pohonu je možné ovládať pomocou tlačidla na stene, intercomu, diaľkového ovládača, ale i múdreho telefónu.

Ďalej je v našej ponuke „stĺpový pohon“ od nemeckej spoločnosti SOMMER, ktorý je integrovaný vo vnútri nosného stĺpu posuvné brány. Jedná sa o technologicky jedinečné riešenie. Tieto motory dodávame tiež v sade vždy spoločne  s ovládačmi a fotobunkami. Záruka  na tento pohon je 5 rokov. 

Aká je stavebná pripravenosť pre zasúvacie brány?

Zo strany zákazníka je potrebné pripraviť kompletné stavebné práce (príprava vjazdu, betónový základ a príprava kabeláže pre elektroinštaláciu). Pripravili sme si pre vás jednoduché nákresy (návod), vďaka ktorým získate predstavu, čo všetko je potrebné pripraviť. V prípade, že by ste potrebovali pomôcť, tak sa na nás neváhajte obrátiť.

Aká je cena posuvné brány?

Cena posuvné brány závisí od mnohých parametrov, ako je rozmer (šírka x výška), prevedenia, farby, ovládania a ďalšieho príslušenstva. Kvalitná hliníková posuvná brána má vyššiu obstarávaciu cenu, ako napríklad oceľová brána s povrchovou úpravou pozinkovaním, ale jej nespornou výhodou je stálosť materiálu a žiadne ďalšie investície na jej údržbu. Hliníkové brány sú výrazne ľahšie než oceľové a vďaka tomu šetria váš pohon, ktorý nie je tak namáhaný.

Hľadáte cenník posuvných brán, ktoré vyrábame a dodávame?

Štandardný rastrový cenník samonosných posuvných brán nie je zverejnený na našich webových stránkach. Tieto cenníky môžu byť zavádzajúce a preto vám radšej zdarma vypracujeme komplexný cenový návrh na základe vašich požiadaviek a prvotnej konzultácie cez telefón alebo e-mail.

Aký je termín dodania plotové brány posuvné?

Štandardný termín výroby plotové brány posuvné je 8 týždňov. Termín sa predlžuje v prípade nadštandardnej farby alebo atypického prevedenia a to na10 týždňov. Iste si hovoríte, že je to dlhý termín a že inde to zvládnu rýchlejšie. V oboch prípadoch máte pravdu, ale...naše brány vyrábame tak, ako by sme ich vyrábali pre seba. Pozornosť venujeme každému detailu a výsledok stojí naozaj za to. Samotnú montáž posuvné brány obstará náš obchodný partner

Ako prebieha spracovanie dopytu?

Naša spoločnosť NOVAVISIO je výhradne výrobca posuvných brán a svoje produkty dodáva prostredníctvom osvedčených partnerov. Vás dopyt na posuvnú bránu starostlivo zaevidujeme a odovzdáme svojmu partnerovi, ktorý vás bude kontaktovať a spresní si s vami všetky požiadavky. Potom vám spracuje nezáväznú cenovú kalkuláciu a v prípade, že sa vám ponuka páči sa dohovoríte na termíne konzultácie a zamerania zasúvacie brány. Ďalší postup závisí na našom obchodnom partnerovi.

Potrebujete poradiť s výberom alebo zistiť cenu?

Kontaktujte nás, sme tu pre vás